Historia klubu

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom w zakresie rozwoju kultury fizycznej w Szkole Podstawowej we Wrockach, Zarząd Gminy Golub Dobrzyń na czele z Wójtem Andrzejem Jaskólskim podjęli decyzje o rozbudowie szkoły z salą gimnastyczną. Roboty kontynuowano w szybkim tempie, a równocześnie urządzono znacznym nakładem sił i środków boisko piłkarskie. W kosztach utworzenia drużyny, jej wyposażenia i dowozu główny udział i wkład miał Urząd Gminy, a także państwo Antoni i Grażyna Barczewscy.

W rundzie jesiennej sezonu 1997/1998 Zryw Wrocki zajął 1 miejsce gromadząc osiemnaście punktów (6 zwycięstw i 2 porażki). W czerwcu 1998 drużyna LKS Zryw Wrocki uzyskała awans do A-klasy, osiągając nad drugą w tabeli drużyną LZS Bobrowo 5 pkt. przewagi.

W sezonie 1998/1999 druzyna Zrywu w A-klasie zajęła 7 miejsce na 14 drużyn startujących w rozgrywkach. Wówczas drużyna z Wrocek mając przychylność gminy była wzmacniana zakupionymi na stałe piłkarzami Sparty Brodnica. Byli to: bramkarz Jarosław Foth, świetnie znający swoje rzemiosło, ale czasem zbyt nerwowy; Krzysztof Rutecki (do dzisiaj w Rol-ko), Piotr Pietruszka (Rol-ko), Tomasz Rupiński, Piotr Różański (Dortom Górzno), Michał Pesta i Krzysztof Radzimiński (niezwykle utalentowany, reprezentował makroregion na szczeblu centralnym, był filarem obrony Zrywu przez wiele lat). Wyżej wymienieni zawodnicy uzupełniali brakujące elementy zespołu. Po prostu Wrocki nie dysponowały składem na miarę A-klasy.

W sezonie 1999/2000 Zryw zanotował największy sukces zajmując w końcowej tabeli 3 miejsce (dwie pierwsze wchodziły do V ligi), tracąc do drugiej drużyny 3 punkty. Do Wrocek przyjeżdżały takie drużyny jak: Piast Łasin, Radzynianka Radzyń Chełmiński, Chełminianka Chełmno, Pomorzanin II Toruń, Victoria Lisewo, Flisak Złotoria, Cyklon Kończewice, Unifreeze Miesiączkowo i Elana II Toruń.

W edycji 200/2001 Zryw nie grał już tak dobrze jak rok wcześniej, bowiem trudno było na tym szczeblu rozgrywek zastępować odchodzących zawodników wychowankami klubu. Zespół z Wrocek ani przez moment nie był zagrożony spadkiem zajmując 8 miejsce na 14 startujących drużyn.

Przed rozpoczęciem sezonu 2001/2002 Zryw zanotował wyraźne kłopoty kadrowe, które nie rokowały dobrze przed rozgrywkami A-klasy. Mimo ambitnej postawy doszło do spadku, choć była szansa na utrzymanie. Klub zajął 12 miejsce na 14 drużyn, jednak dzięki przegranemu barażowi przez Unię Wąbrzeźno, z A-klasy spadły trzy, a nie dwa zespoły.

Pierwszy skład ZRYWU WROCKI (sezon 1997/1998)

Marek Wydzgkowski

Marek Zdrojewski

Sławomir Sobczak

Krzysztof Zalewski

Zbigniew Tomaszewski

Obrońca

Marek Mrozek

Waldemar Jasiński

Krzysztof Mey

Michał Pawlikowski

Stefan Tamiła

Andrzej Tamiła

Adam Pawlikowski

Mariusz Rojek

Krzysztof Długosz

Wojciech Klonowski

Piotr Myszka

Rafał Rojek

Janusz Celmer

Jarosław Kowalski

Sztab szkoleniowy (zespół z 1997 roku):

Trener – Ryszard Buczkowski

Kierownik drużyny – Benedykt Pawlikowski

Trenerzy Zrywu (od 1997 roku)

1. Adam Pawlikowski – absolwent AWF Gdańsk, nauczyciel – od VI do VIII 1997

2. Ryszard Buczkowski – absolwent AWF Poznań, nauczyciel - od VII 1997 – 2004

3. Jarosław Foth – grający trener – 2004 – 2007

4. Adam Pawlikowski – od 2007

 

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości