Podsumowanie XIII kolejki B-klasy.

„Walka o A-klasę wciąż otwarta”

XIII kolejka rozgrywek B-klasy przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć, dzięki temu różnice punktowe między zespołami walczącymi o poszczególne lokaty jeszcze bardziej się zmniejszyły.

LZS Zbiczno wygrał na własnej murawie 2:1 ze Zrywem Wrocki. Jest to pierwszy wiosenny komplet punktów ekipy z powiatu brodnickiego. Legia Osiek w takim samym stosunku bramkowym jak lokalny rywal (LZS Zbiczno) pokonała Cukrownika Mełno. LZS Steklin wygrał nieco niespodziewanie 2:0 z Dortomem/Relaksem. Była to pierwsza strata punktów ekipy z Górzna w rundzie rewanżowej. Na zakończenie tej serii gier Radzynianka zremisowała z Pogromem Zbójno 1:1, tak więc został zachowany status quo między tymi zespołami.

W tabeli prowadzi Radzynianka, która ma 3 punkty przewagi nad Legią Osiek i 5 nad Pogromem Zbójno, która ma jeden mecz rozegrany mniej od prowadzącej dwójki zespołów. W środku tabeli LZS Zbiczno walczy o 4 lokatę z Cukrownikiem Mełno. Wymienioną dwójkę gonią zespoły z Górzna, Wrocek i Steklina. Jak na razie ligową drabinkę zamyka Zryw Książki.

Tak więc z całą pewnością w kolejnych tygodniach będzie jeszcze sporo emocji.

Wyniki meczów XII kolejki:

LZS Zbiczno - Zryw Wrocki 2:1

Legia Osiek - Cukrownik Mełno 2:1